Шановні друзі!
Профспілковий комітет Інституту математики НАН України організовує одноденний автобусний екскурсійний тур до Корсунь-Шевченківського на 2 жовтня 2021 року.
Усіх, хто бажає взяти участь в екскурсії, просимо терміново записатись у Ю.Шидліч (кім. 202). Тривалість екскурсії 1 день. В ході проведення екскурсії повинні бути дотримані усі протиепідемічні заходи, при собі бажано мати документи, що посвідчують особу, довідки про щеплення від COVID-19.
Місто-фортецю Корсунь заснував князь Ярослав Мудрий у 1032 році для захисту південних кордонів Русі від набігів тюркських кочівників, використавши річку Рось як природну перешкоду. У 1650-х роках за наказом гетьмана Богдана Хмельницького тут збудовано Корсунський замок. З 1778 р. Корсунь став власністю князя Станіслава Понятовського — племінника останнього польського короля. 1782 року Мюнц почав будувати палац для Понятовського та парк на березі річки Рось. Однак добудовував палац вже шотландський архітектор на польській службі Ян Дісіор Ліндсей.
У Корсуні неодноразово бував Тарас Шевченко, зокрема, з 28 червня по 8 липня 1859 року тут він гостював у свого троюрідного брата і свояка Варфоломія Григоровича Шевченка, який працював помічником управителя князя. Т. Шевченко записував народні пісні, багато малював. Він дуже любив прогулюватися Корсунським парком, замальовуючи його прекрасні куточки. Збереглися малюнки, зроблені ним у Корсуні, які були вміщені до Корсунського (Суліївського) альбому. Це «В Корсуні», «Дуб», «Дерева» та інші.
24 січня — 17 лютого 1944 р. в ході проведення Корсунь-Шевченківської наступальної операції на Корсунщині будо оточене 55-тисячне нацистське угруповання, 14 лютого 1944 р. Корсунь був звільнений від німецької окупації. Під час операції обидві сторони зазнали великих втрат. 3 травня 1944 р. згідно з указом Президії Верховної Ради УРСР за № 34/143 місто було перейменоване на Корсунь-Шевченківський.